Est historia magistra vitae?

Autor: Ondrej Dobias | 3.6.2009 o 15:32 | Karma článku: 6,17 | Prečítané:  835x

V súčasnej dobe sa na nás zo všetkých strán usmievajú, či škľabia tváre politikov, snažiacich sa dostať do Bruselu. Prípadne snažiacich sa tam dotlačiť niekoho iného v snahe pomôcť mu, alebo sa ho jednoducho zbaviť.

:::
Ľudia, ktorí sa profesionálne zaoberajú históriou už dávno zistili, že dejiny sa nepohybujú po priamke, ale vlnami. Ako ich účastníci nesedíme vo vlaku, ktorý nás vezie po pevne stanovenej trase, ale pohybujeme sa na okraji oceánu možností, ktorý má svoje prílivy a odlivy.

Marián Leško
:::


Často je obtiažne vidieť v politike les pre stromy, vidíme detaily, ale uniká nám Slovenská Republika ako celok. Práve tento celok a jeho dlhodobý vývoj je podstatným faktorom pri rozhodovaní sa v nadchádzajúcich Eurovoľbách. Európsky Parlament ako taký ma len veľmi malé právomoci v rámci rozhodovania o veciach, ktoré pocítime o týždeň - nie je v súčasnej dobe reálne, aby nám "vnútil" nižšie dane. Naopak, je faktom, že veľmi podstatným spôsobom ovplyvňuje dlhodobé smerovanie našej krajiny.

Marián Leško a Ivan Štulajter pripravili v roku 2007 prílohu denníka SME s názvom "Dejiny Slovenska" v ktorých vecne a nestranne komentujú a kritizujú po jednotlivých rokoch vtedajšie pomery v krajine. Nájdete ju na http://www.sme.sk/cdata/3657422/lesko-stulajter_dejiny-slovenska_012008.pdf.

Odporúčam prečítať a zaspomínať si pri tom na doby minulé. Pri rozhodovaní, komu dať svoj hlas je predsalen lepšie držať sa znalostí, než emócií. Est historia magistra vitae? Dúfajme, že áno.

Na záver mi nedá, než nespomenúť pamätný výrok nášho pána expremiéra:
:::
Vážení, zvyknite si, je po voľbách. Je iná situácia, je iný čas a iné pomery. A politicky nerobíme nič iné, len to, čo občania po voľbách od nás čakajú. Uvádzame výsledky volieb do praktického života. A vy kričíte.

Vladimír Mečiar
:::


Je len na nás, na čo si budeme musieť zvykať.


Veľa zdaru všetkým, ktorí pojdete voliť - nech už akýkoľvek subjekt :o).
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Prečo sú v novembri prázdniny? Lebo na hraniciach už nestrieľajú ľudí

Pred 28 rokmi padla aj na Slovensku železná opona. Tí, ktorí ju strážili, dodnes oslavujú.

SVET

V New Yorku došlo k výbuchu, útočník zranil len seba

Podľa stanice ABC News je príčinou nastražená bomba.

DOMOV

Fico útočil na opozíciu a médiá. Kisku vyzval, aby vymenoval sudcov

Nech urobíme čokoľvek, všetko je zlé, tvrdí.


Už ste čítali?